“Padarykite vaikams laidą apie tai, kodėl reikia saikingai lindėti internete 🙂 Čia tada bus Nobelio prizas jums iš manęs” - parašė mums viena puiki mama. Nobelio apdovanojimas labai rimtas dalykas, todėl Kitsy ir jos komanda neria į darbus.
Lindėjimo internete tema tokia pat plati kaip ir pačios interneto platybės. Norėdami nuodugniai apžvelgti interneto keliamus iššūkius bei suteikiamas galimybes, gilinsimės į įvairius šios temos klausimus. Prieš kelias savaites rašėme apie vaikus prilipusius prie telefono (https://www.facebook.com/Kitsylt/photos/a.117192922989844/337373567638444), o šį kartą kalbame apie kompiuterinius žaidimus. Įžvalgas pateikia robotikos ir VR ekspertai iš Robotikos Akademija.
Pirmas dalykas, kuris kyla tėvams – ką vaikai randa žaidimuose? Kompiuterinius žaidimus lengviausiai galima palyginti su kitais naudingais, bet kartu ir pavojingais reiškiniais– ugnimi arba radioaktyviomis medžiagomis. Panaudojant juos prasmingai, ribojant naudojimo laiką, kontroliuojant aplinką, galima gauti naudos iš jų beveik visose gyvenimo srityse. Tačiau neprižiūrimi sukelia gaisrus, chaosą, pavojų žmogaus sveikatai ir gyvybei. Taip pat yra ir su žaidimais: naudojami saikingai ir prižiūrint apie tai suprantančiam treneriui, mokytojui ar vienam iš tėvų – galima pasiekti naudos teikiančių rezultatų.
Kur dėti kablelį „Žaisti negalima drausti“? Žinoma po žodžio „žaisti“. Ateities technologijų neišvengsime, tad reikia mokytis jas įvaldyti ir žaidimai yra vienas greičiausiai edukuojančių būdų tą padaryti. Vaikams tai padaryti saugiausia prižiūrint tėvams – visai kaip ir su naudojimusi ugnimi. Tokiu būdu galėsime formuoti sveiką ir atsakingą požiūrį į technologijas. Kaip tą pasiekti, pataria Robotikos Akademijos vadovas čia: https://robotikosakademija.lt/zaisti-negalima-drausti-kur-deti-kableli/