Keturkojai bičiuliai gyvena bent kas antruose lietuvių namuose. Žmonės itin panoro įsiglobinti ar įsigyti gyvūną per karantiną, nes tuo metu ypač pradėjome vertinti mielą draugiją. Tad ir tėvai kaip niekad daug susilaukia mažųjų prašymo: „mama, tėti, noriu gyvūnėlio“! Jei dvejojate, ar jūsų šeima pasirengusi naujam šeimos nariui, mes atrinkome pačius svarbiausius klausimus, kuriuos apsvarstę neabejotinai priimsite sprendimą lengviau.
Kodėl norite gyvūnėlio?
Dažnai pasitaiko, kad vaikai, ypač ikimokyklinukai, užsinori gyvūnėlio pažiūrėję kokį nors filmuką ar paskaitę knygą. Tokiu atveju, įsitikinkite, kad noras yra ilgalaikis ir tikras. Jei mažyliai apie pusę metų domisi ir turi realistiškus lūkesčius dėl būsimo namų gyvūnėlio, tuomet greičiausiai šis noras tikras. Belieka atsakyti, ar suaugusieji šeimos nariai taip pat nori gyvūno namie?
Koks augintinis jums tinkamiausias?
Kiekvienas gyvūnėlis turi skirtingas savybes, todėl rinkdamiesi augintinį prioritetiniais kriterijais laikykite tuos, kurie orientuoti į jūsų gyvenimo būdą. Tuo tarpu kriterijai apie augintinio gražumą ir mielumą turėtų likti prioritetų nuošalėje. Nutarkite, kiek galite investuoti į gyvūno sveiką ir laimingą gyvenimą, kiek laiko praleisite kartu, kokiam gyvūnui jūsų būstas ir gyvenamoji aplinka tinkamiausia. Prisiminkite, jog neveltui sakoma, kad gyvūnai ir šeimininkai panašūs, nes jie it veidrodžiai atspindi vienas kito charakterį. Kitsy bičiuliai papasakojo istoriją apie šeimą, kuri įsigijo australų aviganio veislės šuniuką, nes jis... labai gražus. Šeima gyvena mieste ir yra gana ramaus bei sėslaus gyvenimo būdo. Patekęs į šią šeimą aktyvus ir itin protingas šuniukas buvo nepakankamai išbėgiotas ir lavinamas, prasidėjo šuniuko liūdesys, lojimas ir įvairios išdaigos. Šuniukui teko ieškotis kitų, labiau tinkamų namų. Kad neatsitiktų taip, kaip šiai šeimai, itin rimtai apsvarstykite, koks gyvūnas jums tinkamiausias ir kaip jūsų aplinkoje šis naujas bičiulis pritaps.
Kokie gyvūno poreikiai ir kaip pasiskirstysite atsakomybes?
Tiek miauksintis ar lojantis pūkų kamuolys, tiek žuvelės ar egzotiškesni augintiniai atvyksta pas mus ne tik su džiaugsmų, bet ir su atsakomybių sąrašu. Jei yra galimybė, apsilankykite įvairiuose renginiuose apie gyvūnų priežiūrą (pavyzdžiui, “Augintinio priežiūra: patarimai, mitai ir klaidos” https://www.facebook.com/events/411650469815045/), rinkitės informaciją tam, kad susidarytumėte dienos rutiną suskirstytą atsakomybėmis šeimos nariams. Kas augintinį maitins, kas rūpinsis skiepais ir papildais, kas ves pasivaikščioti, o kas keis kraiką arba valys terariumą? Švara, maistas, gyvūno lavinimas bei užimtumas yra esminiai svarbūs, kad jūsų augintinis ir jūs būtumėte laimingi.
Kaip žinoti, ar jūs tikrai pasiruošę?
Net susirinkę daug svarbios informacijos, puikiai supratę džiaugsmus ir rūpesčius, kuriuos augintinis atneš, gali būti, kad vis dar dvejojate ar jau esate pasirengę įsiglobinti ar įsigyti augintinį. Specialistai itin rekomenduoja prieš įsigyjant gyvūną praleisti laiko aplinkoje, kurioje turėsite rūpintis kitais gyvūnais. Tai galėtų būti kelios dienos svečiuojantis pas šeimos narius ar draugus, kurie turi gyvūnų, arba artimųjų augintinio priežiūra jiems išvykus. Taip pat puiki galimybė aplankyti ir savanoriška veikla užsiimti gyvūnų prieglaudose ar svajonių namuose (Kitsy rekomenduoja susisiekti su Stebuklingais Draugais ir Trimis Paršeliais).
Kas bus kai nebebus?
Mūsų bičiuliai kaip ir mes, deja, nėra amžini. Patapę mūsų neatskiriama gyvenimo dalimi, nešančia daug džiaugsmo, vieną dieną jie visgi mus palieka. Pasitaiko atvejų, kai apėmęs išsiskyrimo liūdesys yra be galo sunkiai suvaldomas. Pagalvokite, ar jūsų šeima bus pajėgi su šiuo liūdesiu susigyventi. Nors tai atrodo tik kaip tolima ateitis, visgi pasitaiko šeimų, kurios šio aspekto neįvertino tinkamai ir su praradimo liūdesiu susigyveno itin sunkiai.
Jei visus šiuos klausimus aptarėte ir žinote, kad esate pasirengę naujam šeimos nariui - sveikiname! Labai lauksime jūsų įspūdžių ir nuotraukų su nuostabiaisiais bičiuliais!